Aegviidu ajalugu


Aegviidu on Eestis asuv väikelinn Harju maakonnas. Siin on mõned olulised ajaloolised sündmused ja faktid seoses Aegviiduga:

  1. Asustamine: Aegviidu ümbrus on olnud asustatud juba muinasajast alates. Piirkonna esimesed teadaolevad asukad olid eestlased.
  2. Mõisad: Aegviidu territooriumil asusid mitmed mõisad. Üks neist oli Aegviidu mõis, mis oli üks suuremaid ja tähtsamaid mõisaid piirkonnas. Teised mõisad olid Paunküla mõis, Paukla mõis ja Jäneda mõis.
  3. Raudteeühendus: 1870. aastal rajati Aegviidusse raudteeühendus, mis ühendas seda Tallinna-Narva raudteega. See edendas piirkonna arengut ja tõi kaasa Aegviidu kasvu.
  4. Turismisihtkoht: Aegviidu hakkas tõusma populaarseks turismisihtkohaks alates 20. sajandi algusest. Inimesed tulid siia nautima loodust, matkama ja puhkama.
  5. Nõukogude periood: Aegviidu mõisa hooned võeti Nõukogude perioodil riigi omandusse ja neid kasutati erinevatel eesmärkidel, sealhulgas laste puhkekoduna ja koolina.
  6. Tänapäev: Tänapäeval on Aegviidu populaarne paik vabaõhutegevusteks, matkamiseks, suusatamiseks ja looduse nautimiseks. Siin asub Aegviidu-Kõrvemaa looduskeskus, mis pakub mitmesuguseid tegevusi ja teenuseid loodushuvilistele.

Need on mõned olulised sündmused ja faktid seoses Aegviidu ajalooga. Täpsemat ja põhjalikumat teavet saate uurida kohalike ajalooallikate ja arhiivide kaudu.

Jaga