Avastage kaunid matkarajad Aegviidus

Avastage kaunid matkarajad Aegviidus

Aegviidu on suurepärane sihtkoht neile, kes armastavad loodust ja matkamist. Sellel Eesti kaunil alal on palju matkaradu, mis pakuvad põnevaid avastamisvõimalusi ja lummavaid vaateid looduse ilule. Kui soovite avastada kaunid matkarajad Aegviidus, siis olete õiges kohas! Järgnevalt tutvustame teile mõningaid parimaid matkaradu, mida see piirkond pakub.

1. Männikjärve matkarada

Männikjärve matkarada on üks populaarsemaid matkaradu Aegviidus. See algab Männikjärve parklast ja viib teid läbi kauni männimetsa ning üle mitme silla. Raja pikkus on umbes 5 kilomeetrit ning selle läbimiseks kulub umbes 2 tundi. Matkarajal on mitmeid puhkekohasid, kus saate nautida piknikku või lihtsalt lõõgastuda ja nautida ümbritsevat loodust.

2. Kakerdaja raba matkarada

Kakerdaja raba matkarada on suurepärane valik neile, kes soovivad kogeda Eesti rabade võlu. See matkarada viib teid läbi kauni rabamaastiku, kus saate imetleda rabajärvi, soode taimestikku ning kuulata lindude laulu. Raja pikkus on umbes 8 kilomeetrit ning selle läbimiseks kulub umbes 3-4 tundi. Matkaraja alguspunkt asub Kakerdaja raba parklas, kust saate alustada oma seiklust läbi selle maalilise raba.

3. Vargamäe matkarada

Vargamäe matkarada on inspireeritud Oskar Lutsu armastatud romaanist “Kevade”. See matkarada viib teid läbi Vargamäe küla, kus saate tutvuda raamatus kirjeldatud paikadega ning avastada autentset Eesti külamiljööd. Raja pikkus on umbes 6 kilomeetrit ning selle läbimiseks kulub umbes 2-3 tundi. Matkaraja alguspunkt asub Vargamäe külastuskeskuse juures, kust saate kaasa võtta ka raamatut “Kevade” ning sukelduda täielikult selle ajatu loo maailma.

4. Räägujärve matkarada

Räägujärve matkarada pakub võimalust avastada kauni järve ümbrust ning nautida vaikust ja rahu. Rada algab Aegviidu raudteejaama juurest ning kulgeb mööda metsateid ja metsaradu. Raja pikkus on umbes 7 kilomeetrit ning selle läbimiseks kulub umbes 2-3 tundi. Matkaraja kõrgeim punkt pakub suurepärast vaadet ümbrusele ning on ideaalne koht lõõgastumiseks ja kaunite loodusvaadete nautimiseks.

5. Paukjärve matkarada

Paukjärve matkarada on suurepärane valik neile, kes armastavad veekogude lähedust ja kaunist loodust. Rada viib teid mööda Paukjärve kallast, kust avanevad imelised vaated järvele ning ümbritsevale metsale. Raja pikkus on umbes 4 kilomeetrit ning selle läbimiseks kulub umbes 1-2 tundi. Matkaraja alguspunkt asub Paukjärve parklas, kust saate alustada oma matka läbi selle idüllilise piirkonna.

Nagu näete, on Aegviidu tõeline matkamise paradiis, kus on palju kauneid matkaradasid. Olen kindel, et nende radade avastamine pakub teile unustamatuid elamusi ning annab võimaluse lähemalt tutvuda Eesti looduse iluga.

Jaga