Parimad mägirattasõidu rajad Aegviidus


Aegviidus ei ole mägirattasõiduks spetsiaalselt märgistatud radu ega mägirattaparke. Siiski on Aegviidu ümbruses palju looduslikke radu ja metsateid, mis pakuvad võimalusi maastikurattasõiduks. Siin on mõned piirkonnad, kus saate nautida mägirattasõitu lähedal asuvas looduses:

  1. Kakerdaja raba: Kakerdaja raba läheduses on mitmeid metsateid ja metsaradu, kus saate mägirattaga sõita. Need rajad pakuvad kaunist loodust ja vaheldusrikast maastikku.
  2. Paunküla metsad: Paunküla lähedal on mitmeid matkaradasid ja metsateid, kus on võimalik mägirattasõitu nautida. Sealne maastik on mägirattaga sõitmiseks mitmekesine ja põnev.
  3. Kõrvemaa looduspark: Aegviidust umbes 15-20 kilomeetri kaugusel asub Kõrvemaa looduspark, kus on lai valik matka- ja jalgrattaradu. Seal on ka mõned rajad, mis sobivad mägirattasõiduks.
  4. Ardu metsad: Ardu lähedal on mitmeid metsateid ja metsaradu, kus saate nautida mägirattasõitu. Sealne loodus pakub suurepäraseid võimalusi mägirattaga avastamiseks.

Enne mägirattasõidule minekut soovitan uurida kohalikke matka- ja loodusradade kaarte ning võtta kaasa sobiv varustus, sealhulgas kaitsekiiver ja sobivad riided. Samuti olge teadlik kohalikest reeglitest ja hoidke loodust puhtana, järgides jälgi maha jätma põhimõtet.

Jaga