Parimad matkarajad Aegviidus

Aegviidus ja selle ümbruses on mitmeid kauneid matkaradasid, kus saate nautida looduse ilu ja värsket õhku. Siin on mõned parimad matkarajad Aegviidus:

  1. Kakerdaja raba matkarada: Kakerdaja raba matkarada on populaarne matkatee, mis viib läbi kauni rabamaastiku. Rajal saate nautida vaateid rabajärvedele, soidule ja männimetsadele. See on hästi hooldatud ja märgistatud rada.
  2. Aegviidu-Oandu matkarada: See matkarada algab Aegviidust ja lõpeb Oandu külas Lahemaa rahvuspargis. Rada kulgeb läbi erinevate maastike, sealhulgas metsade, rabade ja jõgede. See on pikem matkarada, mis pakub mitmekesiseid vaateid ja kogemusi.
  3. Paukjärve matkarada: Paukjärve matkarada asub Aegviidust lühikese autosõidu kaugusel. Rada viib läbi kauni männimetsa ja jõuab lõpuks Paukjärveni, kus saate nautida kaunist järvevaadet.
  4. Keava raba matkarada: Keava raba matkarada asub Aegviidust umbes 30-minutilise autosõidu kaugusel. See rada pakub võimalust avastada Eesti ühte suurimat raba ning imetleda selle omapärast taimestikku ja looduslikku mitmekesisust.
  5. Saunja matkarada: Saunja matkarada algab Saunja külast ja kulgeb läbi metsade ja rabade. Rada pakub erinevaid vaateid ja võimalust nautida vaikust ja looduse ilu.

Need on vaid mõned Aegviidu parimatest matkaradadest. Enne matkale minekut soovitan kontrollida matkaraja seisukorda ja vajadusel saada lisainfot kohalikust turismiinfost. Olge matkates ohutu, järgige märgistusi ja võtke kaasa vajalik varustus, nagu mugavad jalanõud, veepudel ja kaart.

Jaga