New Page 3

VOLIKOGU/ ÕIGUSAKTID/ MÄÄRUSED/

AEGVIIDU VALLAVOLIKOGU

MÄÄRUS

Aegviidu                                                                                   17.juuni 2002.a nr 9

Aegviidu Põhikooli põhimääruse kinnitamine

Juhindudes Põhikooli- ja Gümnaasiumiseaduse (RT I 1993, 63, 892; 1996, 49, 953; 1997, 24, 365; 69, 1111; 1998, 57, 859; 1999, 24, 358; 42, 497; 79, 730; 2000, 33, 195; 54, 349; 95, 611; 2001, 50, 288; 75, 454; 200234, 205) § 12 lg-d 3 ja 4

Aegviidu Vallavolikogu  m ä ä r a b :

1.Kinnitada Aegviidu Põhikooli põhimäärus vastavalt lisale.

2.Määrus jõustub 17.06.2002.a.

Meelis Arukaevu

Vallavolikogu esimees

Lisa Aegviidu Vallavolikogu määrusele nr 9, 17.06.2002

AEGVIIDU  PÕHIKOOLI  PÕHIMÄÄRUS

1.        ÜLDSÄTTED

1.1.                 Aegviidu Põhikool (edaspidi kool) on Aegviidu valla (edaspidi valla) munitsipaalkool, mis loob õpilastele võimalused põhihariduse omandamiseks ja koolikohustuse täitmiseks.

1.2.                 Kooli ametlik nimetus on Aegviidu Põhikool asukohaga Pärna tn 1, Aegviidu 74501, Harjumaa.

1.3.                 Kool juhindub oma tegevuses Põhikooli- ja gümnaasiumiseadusest, EV Haridusseadusest jt EV seadustest, Haridusministri määrustest, Aegviidu Vallavolikogu (edaspidi vallavolikogu)  määrustest ja otsustest, Aegviidu Vallavalitsuse (edaspidi vallavalitsuse) määrustest ja korraldustest,  muudest õigusaktidest ning käesolevast põhimäärusest.

1.4.                 Kool tegutseb vastavalt talle väljastatud koolitusloale (814 HM, 15.10.1999), mis annab koolile õiguse viia läbi riiklikule õppekavale vastavat koolitustegevust põhihariduse andmiseks.

1.5.                 Põhiharidus on riigi haridusstandardiga ettenähtud kohustuslik üldharidusmiinimum. Põhiharidusele esitatavad nõuded (haridusstandard) on kinnitatud Vabariigi Valitsuse poolt Eesti põhi- ja gümnaasiumi riiklikus õppekavas (edaspidi RÕK).

1.6.                 Põhihariduse omandamine loob eeldused ja annab õiguse jätkata õpinguid keskhariduse omandamiseks. Põhikoolis on 1. – 9.klass. Õppetöö toimub päevases õppevormis.

1.7.                 Kooli teeninduspiirkonnaks on vallavolikogu otsusel Aegviidu valla territoorium.

1.8.                 Koolil on oma ja valla nime ning sümboolikaga pitsat. Koolil on oma sümboolika. Kooli logol on kujutatud mänd ja kooli nimi või mänd ning kooli ja valla nimi.

1.9.                 Kooli juurde on õigus asutada sihtasutusi ja mittetulundusühinguid, mille kaudu toetatakse kooli õppe- ja kasvatustööd, huvi- ja majandustegevust.

1.10.             Koolil on õigus luua ja arendada välissidemeid.

1.11.             Koolil on õigus tegelda täiskasvanute koolitusega.

1.12.             Kooli tegevuse eesmärgid, ülesanded, arenduse põhisuunad ja valdkonnad on määratletud kooli põhimääruses, arengu- ja õppekavas.

1.13.             Kooli põhimäärus ja põhimäärusesse tehtavad muudatused kinnitatakse vallavolikogus.

2.   ÕPPE- JA KASVATUSKORRALDUS

2.1.             Õppetöö toimub lähtuvalt kooli õppekavast, mis on välja töötatud koostöös õpilaste, lastevanemate, hoolekogu ja vallavalitsusega. Õppekava on arutatud läbi ja kiidetud heaks õppenõukogus ning hoolekogus ja kinnitatud direktori poolt.

2.2.             Kooli õppekava sisaldab  õppekava üldosa ning õppeainete õpetamiseks aine- ja töökavu.

2.3.             Õppeaasta pikkus on 175 õppepäeva ehk 35 õppenädalat,  kus ühes õppenädalas on viis õppepäeva. Koolivaheajad ja eksamiperioodid määratakse haridusministri määrusega.

2.4.             Õppetunni pikkuseks on 45 minutit. Õppetundide arv ja nende järjekord õppepäevas määratakse kindlaks tunniplaaniga. Õpilaste nädalakoormus õppetundides on määratud kooli õppekavaga.

2.5.             Kooli õppekeeleks on eesti keel. Kooli A-võõrkeeleks on inglise keel ja B-võõrkeeleks vene keel.

2.6.             Koolil on raamatukogu ja koolimuuseum, mis toetavad kooli õppekavas määratletud pädevuste kujunemist ja loovad võimalused erinevate huvide rakendamiseks.

2.7.             Õpikud, töövihikud, tööraamatud ja muu õppekirjandus on vastavuses haridusministri määrusega.

2.8.             Pedagoogid võivad valida õppeprogramme, -meetodeid ja vahendeid, kui nende rakendamisel on tagatud haridusstandardi nõuete täitmine.

2.9.             Õpilaste hindamine, klassi ja põhikooli lõpetamine ning eksamite läbiviimine toimub haridusministri määrusega kehtestatud korras.

2.10.         Õppe- ja kasvatustegevuse paremate tulemuste saavutamiseks on võimalik abi saada koolipsühholoogilt ja logopeedilt.

2.11.         Kool loob võimalused huvitegevuseks, mis toetab õpilaste mitmekülgset arengut.

3. ÕPILASED  JA  NENDE VANEMAD

3.1.             Õpilasele väljastatakse koolis õppimise perioodiks õpilaspilet vastavalt haridusministri määrusega kehtestatud korrale.

3.2.             Koolikohustuslike õpilaste arvestust vallas peab vallavalitsus. Koolikohustuse täitmist kontrollib ja loob tingimused selle täitmiseks vallavalitsus koostöös kooliga. Õpilaste registrit peab kool.

3.3.             Õpilaste õigused, kohustused, vastutus, tunnustamise ja karistamise kord on määratletud EV Haridusseaduses, Põhikooli- ja gümnaasiumiseaduses, kooli kodukorras ning kooli põhimääruses jm õigusaktides.

3.4.             Õpilasel ja tema vanematel on õigus kooli ja õpetajate ning õppenõukogu otsustega mittenõustumise, samuti õpetamist ja kasvatamist puudutavate vaidlusküsimuste korral pöörduda kooli direktori, hoolekogu, vallavalitsuse ja kooli üle riiklikku järelevalvet teostava ametiisiku poole.

3.5.             Kooli ja kodu töö koordineerimiseks kutsub kooli juhtkond vähemalt üks kord õppeaastas kokku lastevanemate üldkoosoleku ja klassijuhatajad vähemalt kaks korda õppeaastas klassikoosoleku.

3.6.             Kooli õpilaste omavalitsusorganiks on Koolikogu, kes tegutseb vastavalt oma põhimäärusele, mille kiidab heaks hoolekogu ja kinnitab direktor. Koolikogu tööd suunab ja juhendab kooli huvijuht.

4.     KOOLITÖÖTAJAD

4.1.             Koolitöötajad (edaspidi personal) on pedagoogid ja teised töötajad. Kooli personaliga sõlmib, muudab ja lõpetab töölepingud kooli direktor vastavuses tööseadusandlusega jt õigusaktidega.

4.2.             Kooli personali koosseisu määrab direktor tuginedes haridusministri määrusega kehtestatud miinimumkoosseisudele, vallavolikogu jt õigusaktidele.

4.3.             Õpetajate, direktori asetäitja õppe- ja kasvatustöö alal ning teiste õppe- ja kasvatusalal töötavate isikute vabade ametikohtade täitmiseks korraldatakse konkurss, mille läbiviimine toimub vastavalt hoolekogu poolt kinnitatud korrale.

4.4.             Pedagoogide tööd tasustatakse vallavolikogu poolt kinnitatud pedagoogide töötasustamise alustest lähtuvalt.

4.5.             Direktori asetäitja õppe- ja kasvatustöö alal korraldab igapäevast õppekasvatustööd, sisekontrolli, koolitust; koostab analüüse, aruandeid jms, annab välja töökorraldusi; tegeleb õppekava töö eestvedamisega, arendustegevuse ja asjaajamisega enda töövaldkonnas.

4.6.             Majandusjuhataja korraldab igapäevast kooli majandustegevust, töötervisehoidu ja tööohutust, koostab majandustegevuse eelarve ja kalkulatsioone, analüüse, aruandeid jms, annab välja töökorraldusi, tegeleb arendustegevuse ja asjaajamisega enda töövaldkonnas.

4.7.             Huvijuht korraldab kooli huvi- ja ringitegevust, kroonika koostamist, koostab analüüse, aruandeid jms, annab välja töökorraldusi; tegeleb kooli esindamise, propageerimise ning arendustegevuse ja asjaajamisega enda töövaldkonnas.

4.8.             Pedagoogid viivad läbi õppekasvatustööd, kujundavad soodsat õpikeskkonda, tegelevad arendustegevusega koostöös kooli juhtkonna, personali, õpilaste ja nende vanematega ning teiste huvigruppidega, koostavad analüüse, aruandeid jms.

4.9.             Koolipsühholoog nõustab kooli õpilasi ja nende vanemaid (hooldajaid), kooli personali; tegeleb arendustegevuse ja asjaajamisega enda töövaldkonnas.

4.10.         Logopeed viib läbi logopeedia tunde ja nõustab kooli õpilasi ning nende vanemaid (hooldajaid), kooli personali; tegeleb arendustegevuse ja asjaajamisega enda töövaldkonnas.

4.11.         Raamatukoguhoidja tegutseb lähtuvalt kooliraamatukogu  põhimäärusest ja eeskirjast, tegeleb õppekasvatustööks vajaliku õpikufondi, metoodilise- ja teabekirjanduse, ajalehtede, ajakirjade, õppeprogrammide ja videofilmide komplekteerimise, arvestuse ning arendustegevuse ja asjaajamisega enda töövaldkonnas.

4.12.         Laborant tegeleb kooli üldasjaajamise korraldamisega, isiklike toimikute ja õpilasregistri pidamise, õppetööd toetavate tegevustega (paljundamine, trükkimine, tõendite väljastamine jms), koostab analüüse, aruandeid jms.

4.13.         Koolitädi, majahoidja, koristaja ja kütja tagavad kooli häireteta töö ja  vara korrasoleku.

4.14.         Personali täpsemad töökohustused, õigused, vastutus, koormused, alluvussuhted on määratud kindlaks töölepingute, ametijuhendite, töösisekorraeeskirjade, kodukorra, struktuuri, tunnijaotusplaanide, kooli põhimääruse, arengu- ja õppekavaga jm õigusaktidega.

4.15.         Pedagoogide kutseoskuste ja kutsemeisterlikkuse ning nende kvalifikatsiooni taseme üle otsustamiseks korraldatakse atesteerimine. Atesteerimise tingimused ja kord ning pedagoogide kvalifikatsiooninõuded on kehtestatud haridusministri määrusega.

5.      JUHTIMINE

5.1.             Kooli juhib direktor.

5.2.             Kooli direktori vaba ametikoha täitmiseks kuulutab vallavalitsus välja konkursi.

5.3.             Kooli direktoriga sõlmib, peatab, muudab ja lõpetab töölepingu Aegviidu valla vallavanem. Tööleping sõlmitakse kuni viieks aastaks.

5.4.             Direktori ülesanne on viia ellu riiklikku hariduspoliitikat, tagada kooli tulemuslik töö ning kodukorra täitmine ja tegelda kooli arendamisega.

5.5.             Kooli direktor:

5.5.1.           on kooli seadusjärgne esindaja;

5.5.2.           koordineerib  kooli õppe-, kasvatus- ja huvitegevust;

5.5.3.           korraldab kooli majandus- ja finantstegevust, personalitööd;

5.5.4.           korraldab konkursse vabade ametikohtade täitmiseks vastavalt konkursi korraldamise korrale;

5.5.5.           sõlmib, peatab, muudab, lõpetab kooli töötajatega töölepingud, määrab klassijuhatajad;

5.5.6.           määrab kindlaks kooli töötajate õigused, kohustused ja vastutuse ning annab hinnangut töötajate tööle, tunnustab, motiveerib, karistab töötajaid;

5.5.7.           koordineerib personali koolitust;

5.5.8.           teeb tehinguid, mis on suunatud seadustes sätestatud ülesannete täitmiseks;

5.5.9.           annab välja käskkirju, kutsub kokku ning  viib läbi nõupidamisi ja koosolekuid kooli töö korraldamiseks;

5.5.10.       täiendab pidevalt enda teadmisi ja rakendab saadud teadmisi kooli juhtimisel;

5.5.11.       koordineerib kooli suhtekorraldust  ning  kooli ja hariduse propageerimist;

5.5.12.       on Koolijuhtide Ühenduse liige ja vajadusel osaleb KJÜ ja  selle nõukogu töös.

5.6.             Koolil on õppenõukogu, mille ülesanne on kooli õppe- ja kasvatustegevuse kindlaksmääramine, analüüsimine, hindamine ja juhtimiseks vajalike otsuste tegemine.

5.7.             Õppenõukogu liikmeteks on kõik kooli pedagoogid, koolidirektor ning direktori asetäitja õppe- ja kasvatustöö alal. Õppenõukogu pädevus ja tegutsemise kord on kehtestatud haridusministri määrusega.

5.8.             Õppenõukogu koosolekust on õigus osa võtta kooli raamatukoguhoidjal, hoolekogu esimehel, õpilasesinduse esindajal, kooli omaniku esindajal, kooli õppe- ja kasvatustegevuse üle riiklikku järelevalvet teostaval ametnikul jt õppenõukogu esimehe või tema asetäitja loal.

5.9.             Kooli edukaks tööks vajalike tingimuste loomiseks on vallavalitsus moodustanud Aegviidu Põhikooli ja Lasteaia Hoolekogu, kuhu kuuluvad vallavolikogu ja õpetajate esindaja ning viis lastevanemate ja kooli toetavate organisatsioonide esindajat lastevanemate üldkoosoleku otsusel. Hoolekogu valitakse kolmeks aastaks. Hoolekogu tegutseb lähtuvalt haridusministri määrusega kehtestatud korrast ja enda põhimäärusest.

5.10.         Direktor on hoolekogu ees aruandekohustuslik.

5.11.         Direktor vastutab kooli seisundi, arengu ja rahaliste vahendite seaduspärase ja otstarbeka kasutamise eest.

6.      FINANTSEERIMINE, MAJANDAMINE  JA ASJAAJAMINE

6.1.             Kooli vara moodustavad talle valla poolt kasutamiseks antud maa, hooned, rajatised, seadmed, inventar ja muu vara.

6.2.             Kool kasutab ja käsutab vara vastavalt Aegviidu valla munitsipaalvara kasutamise ja käsutamise korrale.

6.3.             Kooli tegevuseks vajalike õppevahendite miinimumloetelu kehtestatakse haridusministri määrusega.

6.4.             Kooli õpilased ja töötajad kasutavad kooli vara töö- ning õppeotstarbel tasuta, teised vallaelanikud kokkuleppel direktoriga.

6.5.             Tervisekaitsenõuded kooli ruumidele (hoonetele), sisustusele ja maa-alale on kehtestatud sotsiaalministri määrusega.

6.6.             Koolil on oma eelarve, mille kiidavad heaks hoolekogu ja vallavalitsus ning kinnitab volikogu.

6.7.             Kool koostab ja kasutab oma eelarvet vastavalt Aegviidu vallaeelarve koostamise, vastuvõtmise ja täitmise korrale.

6.8.             Kooli eelarve tulud moodustuvad eraldistest riigi- ja valla eelarvest, laekumistest sihtasutustelt, annetustest ning kooli õppetöövälisest tegevusest saadud tuludest.

6.9.             Kooli õppe- ja kasvatustegevuse alaste kohustuslike dokumentide loetelu ja vormid ning nende täitmise kord  on kehtestatud haridusministri määrusega.

6.10.         Kooli asjaajamist korraldatakse vastavalt kooli asjaajamise korrale.

6.11.         Kooli õppe- ja kasvatustegevuse korralduse, juhtimise ning taseme üle teostatakse riiklikku järelevalvet.

6.12.         Kooli majandus- ja finantstegevuse üle teostatakse kontrolli vastavalt seadusandlusele.

6.13.         Õpilaste toitlustamine ja poiste tööõpetuse tunnid toimuvad Aegviidu Lasteaia ruumides.

6.14.         Kooli raamatupidamist korraldab vallavalitsus vastavuses EV seadusandlusega.

6.15.         Kool esitab üks kord aastas eelneva õppeaasta kohta tööaruande jooksva aasta septembrikuuks haridusosakonnale, vallavalitsusele ja hoolekogule.

6.16.         Kool teavitab kooli omanikku järelvalveorganite poolt tehtud ettekirjutustest.

7.      KOOLI ÜMBERKORRALDAMINE, ÜMBERKUJUNDAMINE JA TEGEVUSE LÕPETAMINE

7.1.             Kooli ümberkorraldamist, ümberkujundamist  või sulgemist teostab Aegviidu Vallavalitsus Aegviidu Vallavolikogu otsuste alusel.

7.2.             Kooli ümberkorraldamisest, ümberkujundamisest või sulgemisest teavitatakse kirjalikult Haridusministeeriumi, maavanemat, kooli, lapsevanemaid (eestkostjaid, hooldajaid) ja õpilasi vähemalt kuus kuud enne uue õppeaasta algust.

7.3.             Kooli võib ümberkorraldada, ümberkujundada või sulgeda ainult pärast õppeperioodi lõppu.

Jaga